Naše žárově{0}}pozinkovaná ocelová mřížka je korozi{1}}odolné podlahové a odvodňovací řešení navržené pro průmyslové a infrastrukturní projekty, kde je primárním zájmem dlouhodobá-ochrana proti korozi. Prostřednictvím plně automatizovaného procesu elektro-kovářského svařování jsou nosné tyče a kroucené příčné tyče zataveny do tuhého panelu a poté ponořeny do roztaveného zinku při 450–460 stupních, aby se vytvořil metalurgicky spojený povlak, který poskytuje 40–50+ let odolnost proti korozi v mírných průmyslových atmosférách.

Specifikace pozinkovaného ocelového roštu
Technické parametry
| Parametr | Specifikace |
|---|---|
| Název produktu | Žárově pozinkovaná ocelová mřížka- |
| Výrobní metoda | Elektro-kovářské (odporové) svařování - automatické, metalurgické fúze |
| Stupeň materiálu | Uhlíková ocel: ASTM A36 / A992 · Q235 / Q345 · Nerez: AISI 304 / 316 (volitelně) |
| Povrchová úprava | Žárově-pozinkováno ponorem (ASTM A123, zinek 70–100 μm) · Lakované · Práškové lakování · Povrchová úprava frézováním |
| Tloušťka zinkového povlaku | 70 μm (materiál 3,2–4,8 mm) · 85 μm (4,8–6,4 mm) · 100 μm (Větší nebo rovno 6,4 mm) podle ASTM A123 |
| Velikost ložiskové tyče | 25×3 / 25×4 / 25×5 / 30×3 / 30×5 / 32×5 / 40×4 / 40×5 / 50×5 / 65×6 / 75×6 / 100×10 mm atd. I-Tyč: 25×5×3 / 30×5×3 / 32×5×3 / 40×5×3 mm atd. |
| Rozteč ložiskové tyče | 12,5 / 15 / 20 / 23,85 / 25 / 30 / 30,16 / 32,5 / 34,3 / 35 / 38,1 / 40 / 41,25 / 60 / 80 mm Americká norma: 19-W-4 (30,3 mm) · 15-W-4 (23,8 mm) · 11-W-4 (17,5 mm) |
| Typ příčné tyče | Kroucený čtverec: 5×5 / 6×6 / 8×8 mm · Kruhová tyč: Ø6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 12 mm |
| Rozteč příčných tyčí | 30/38/40/50/60/76/100/101,6/120 mm (2" a 4" standard) |
| Typ povrchu | F=Hladký (hladký) · S=Vroubkovaný (proti-skluz) · I=I-Tyč |
| Kód označení | Formát: G[velikost taktu]/[rozteč taktu]/[křížová rozteč] Příklad: G303/30/100=30×3mm tyč, 30mm rozteč, 100mm příčná rozteč, pozinkovaná |
| Velikost panelu | Šířka Menší nebo rovna 1200 mm · Délka Menší nebo rovna 6000 mm · Vlastní řez-na-velikost na výkresy |
| Hmotnost panelu | 15–65 kg/m² (liší se podle velikosti nosné tyče a rozteče) |
| Otevřená oblast | 65–80 % (v závislosti na rozteči tyčí) - vysoká účinnost odvodnění a ventilace |
| Konec páskování | Svařované páskové tyče na otevřených koncích (zátěžové páskování) - standard pro odolnost proti nárazu |
| Platné normy | Mřížka: NAAMM MBG 531 · YB/T 4001.1 · BS 4592 · AS/NZS 1657 · DIN 24537 Galvanizace: ASTM A123 · ISO 1461 · AS/NZS 4680 · GB/T 13912 Materiál: ASTM A36 / A992 · EN 10025 S235JR/S355JR · JIS G3101 SS400 |
| Přepravní balíček | Ocelové-svazky popruhů s dřevěnými přepážkami · Vodotěsný obal pro námořní přepravu |
Standardní systém označení mřížky
Používáme standardní označení řady G-. Všechny níže uvedené modely jsoustandardně žárově pozinkované-- předpona "G" označuje galvanizovanou povrchovou úpravu.
| Označení | Ložisková tyč (mm) | Rozteč ložiska (mm) | Křížová rozteč (mm) | Typická aplikace |
|---|---|---|---|---|
| G253/30/100 | 25×3 | 30 | 100 | Lehký chodník pro pěší |
| G303/30/100 | 30×3 | 30 | 100 | Standardní plošinová podlaha |
| G303/30/50 | 30×3 | 30 | 50 | Kryt příkopu, vysoká drenáž |
| G404/30/100 | 40×4 | 30 | 100 | Průmyslový chodník, střední zatížení |
| G405/30/100 | 40×5 | 30 | 100 | Těžká plošina, oblast vybavení |
| G505/30/100 | 50×5 | 30 | 100 | Těžká-průmyslová podlaha |
| G323/40/50 | 32×3 | 40 | 50 | Ekonomická drenážní mřížka |
| G505/40/100 | 50×5 | 40 | 100 | Těžba, zpracování nerostů |
Možnosti nosné lišty a povrchu
Hladký (hladký) povrch:Standardní pro většinu aplikací. Hladká horní část pro snadné čištění.
Vroubkovaný povrch:Ložiskové tyče-ve tvaru zubů zvyšují odolnost proti uklouznutí o 40–60 %. Doporučeno pro mokré, mastné nebo nakloněné chodníky podle směrnic OSHA.
I-Povrch lišty:Průřez ve tvaru {{0}I-poskytuje vynikající poměr pevnosti-k-hmotnosti se zvýšenou odolností proti uklouznutí.
Typy příčných tyčí:Kroucený čtverec (5×5, 6×6, 8×8mm) · Kruhová tyč (Ø6–10mm).




Proč zvolit žárově-pozinkované ocelové rošty?
Odolnost proti korozi 40–50+ let
Proces žárového zinkování-ponořením vytváří metalurgicky spojený zinkový povlak, který jenení povrchový nátěr, ale je nedílnou součástí oceli. Podle ASTM A123 poskytuje 70–100μm zinková vrstva 40–50+ let bezúdržbového-služby v C3 (průmyslové) atmosféře. V pobřežních/mořských prostředích C5{15}}M poskytuje 100μm+ vrstva ochranu 15–25 let. Životnost je přímo úměrná tloušťce zinkového povlaku - silnější povlak znamená delší ochranu.
Samoléčivá zinková ochrana
Na rozdíl od barvy nebo práškového lakování, které pouze pokrývá povrch, poskytuje žárové zinkování-ponořeníkatodická (obětní) ochrana. Zinek je elektrochemicky aktivnější než ocel, takže když je povlak poškrábán nebo řezán, zinek se obětuje, aby chránil obnaženou ocel. To znamená řezané hrany, vrtání otvorů a drobné oděrky během instalacenebude rezavět- zinek nadále automaticky chrání holou ocel.
Nižší celkové náklady na vlastnictví oproti nerezové oceli
Cena žárově zinkované ocelové mřížky-přibližněO 60 % méně než nerezová ocel 304a zároveň poskytuje srovnatelný korozní výkon ve většině průmyslových prostředí. U 90 % projektů průmyslové a komunální infrastruktury s normálními korozními podmínkami nabízí galvanizovaná mřížka nejlepší poměr ceny-k-výkonu. Nerezová ocel se doporučuje pouze pro potravinářské, farmaceutické nebo extrémní chemické expozice.
Pozinkované (ASTM A123)
$25/m²
Reference trhu 2026 · Životnost 40-50 let
Nerez 304
$62/m²
25-40 let života · pouze potraviny/farmaka
Epoxidově lakované
$22/m²
Životnost 10-20 let · nutný nový nátěr
Povrchová úprava frézováním (neupravená)
$18/m²
5-10 let · pouze uvnitř
Úplné pokrytí - Nejprve svařte, poté zinkujte
Sledujeme"nejdříve svařit, potom pozinkovat"princip: všechny roštové panely jsou kompletně vyrobeny (svařování, řezání, olepování hran) před vstupem do galvanizačního kotle. Tím je zajištěnokaždý povrch, svarový spoj a řezaná hrana jsou kompletně pokryty zinkem- žádná holá místa, žádné neošetřené svary, žádné skryté počáteční body koroze. To je zásadní výhoda oproti post-zinkování, kde řezání odhaluje holou ocel.

Aplikace pozinkované ocelové mřížky
Kryty odvodňovacích příkopů
Nejběžnější aplikace. Otevřený-design mřížky poskytuje 70–80 % volné drenážní plochy. Pozinkovaný nátěr odolává trvalému působení vody, posypové soli a zemní vlhkosti. Standard pro komunální, průmyslové a komerční odvodnění.
Podlahy průmyslové plošiny
Chodníky, mezipatře a přístupové plošiny v elektrárnách, ocelárnách, rafineriích a skladech. Pozinkovaný povlak chrání před procesními chemikáliemi, vlhkostí a povětrnostními vlivy po celá desetiletí.
Schodišťové stupně a chodníky
Pre-vyrobené pozinkované schodišťové stupně s předními lištami pro bezpečnou vertikální cirkulaci. Možnost vroubkovaného povrchu pro venkovní schodiště vystavená dešti, sněhu nebo oleji. Bezúdržbové-po dobu 30+ let.
Platformy pro solární a větrnou energii
Trend 2026: rychlý růst v novém energetickém sektoru. Pozinkovaná mřížka je standardní materiál pro chodníky pro údržbu fotovoltaických solárních panelů, vnitřní platformy větrných věží a kryty kabelových výkopů zařízení pro ukládání energie - lehké, odvětrávané a odolné proti korozi-.
Městská infrastruktura
Uliční odvodnění, mostovky, vpusti do garáží, větrací mřížky metra. Galvanizovaný povlak poskytuje 40+letou životnost potřebnou pro investice do veřejné infrastruktury.
Chemie a petrochemie
Rafinérské plošiny, chodníky pro chemické závody a mříže na čištění odpadních vod. Pro agresivní chemické prostředí doporučujeme duplexní nátěr (pozinkovaný + epoxidový) podle EN ISO 12944.

Normy pro zinkování a specifikace zinkového povlaku
Dodržujeme mezinárodní standardy pro zinkování
| Kraj | Norma | Titul | Klíčový požadavek |
|---|---|---|---|
| USA / Amerika | ASTM A123/A123M | Standardní specifikace pro zinkové (žárově{0}}pozinkované ponorem) povlaky na výrobcích ze železa a oceli | Min. průměrná tloušťka zinku podle kategorie materiálu (tabulka 1) |
| Mezinárodní | ISO 1461 | Žárově pozinkované povlaky na železných a ocelových výrobcích | Min. tloušťka povlaku + požadavky na odběr vzorků |
| Austrálie / NZ | AS/NZS 4680 | Žárově-galvanizované (zinkové) povlaky na zhotovených železných předmětech | Min. hmota povlaku na plochu |
| Evropa | EN ISO 1461 | Žárově pozinkované povlaky na železných a ocelových výrobcích | Shoda s exportem označená CE- |
| Čína | GB/T 13912 | Žárově zinkované povlaky na železe a oceli | Národní standard pro domácí + exportní základnu |
| Mřížka Mfg. | NAAMM MBG 531 | Manuál na kovové tyčové mřížky | Rozměrová tolerance + návrh zatížení |
Minimální tloušťka zinkového povlaku podle materiálu (ASTM A123 tabulka 1)
| Tloušťka materiálu | Kategorie | Min. Prům. Povlak (μm) | Min. Hmotnost povlaku (g/m²) |
|---|---|---|---|
| < 1.6mm | Strip & bar | 45 | 320 |
| 1,6 – 3,2 mm | Strip & bar | 55 | 390 |
| 3,2 – 4,8 mm | Strip & bar | 70 | 500 |
| 4,8 – 6,4 mm | Strip & bar | 85 | 605 |
| >6,4 mm | Strukturální tvary | 100 | 715 |
Standard GNEE:Standardně aplikujeme 70–100μm zinkový povlak - přesahující minimum ASTM A123 pro všechny běžné tloušťky mřížkového materiálu (3–10mm nosné tyče).
Metody kontroly kvality povlaku
Magnetický tloušťkoměr (ISO 1460):Nedestruktivní měření ve více bodech na panelu. Minimálně 5 odečtů na referenční plochu; průměr musí splňovat požadavek ASTM A123.
Test přilnavosti (ASTM A123 §7):Zinkový povlak musí přilnout tak silně, že jej nelze odstranit třením tvrdým drátěným kartáčem - testování odlupováním nožem podle ASTM B6.
Zkouška jednotnosti:Vizuální kontrola souvislého, nepřerušeného povlaku. Nejsou povolena žádná holá místa, bubliny nebo inkluze tavidla.
Sledovatelnost šarže:Každá galvanizační dávka je zaznamenána s datem, teplotou kotle, dobou ponoření a certifikátem materiálu. Zprávy o testech jsou k dispozici na vyžádání.

Korozní chování podle prostředí
Životnost žárově zinkované ocelové mřížky-závisí nakategorie atmosférické korozivnostijak je definováno v ISO 9223. Následující tabulka uvádí očekávanou životnost na základě tloušťky zinkového povlaku a typu prostředí:
| Kategorie ISO 9223 | Prostředí | Zinek 70μm | Zinek 85μm | Zinek 100μm+ |
|---|---|---|---|---|
| C2 (nízká) | Venkovské, suché, nekontaminované | 50–75+ let | 60–90+ let | 70–100+ let |
| C3 (střední) | Městský, průmyslový, mírný SO₂ | 30–40 let | 40–50 let | 50–60 let |
| C4 (vysoká) | Pobřežní, vysoká vlhkost, chemické | 15–20 let | 20–30 let | 25–35 let |
| C5-M (námořní) | Offshore, solná mlha, extrémní | 8–12 let | 12–18 let | 15–25 let |
| C5-I (průmyslový) | Silná chemie, kyselé deště | 10–15 let | 15–20 let | 18–25 let |
Data testu solného spreje
| Typ povlaku | Tloušťka | Solný sprej (hodiny do červené rzi) | Ekvivalentní venkovní život |
|---|---|---|---|
| Žárově-pozinkováno (standardně) | 70μm | minimálně 500h | ~30 let (C3) |
| Žárově-pozinkováno (vylepšené) | 85μm | Minimálně 1 000 h | ~40 let (C3) |
| Žárově-pozinkováno (těžké) | 100μm+ | minimálně 1500 h | ~50 let (C3) |
| Pozinkovaný + epoxidový vrchní nátěr (duplex) | 70μm + 80μm | 2,000h+ | ~60 let (C4-C5) |
Poznámka:
doporučení pro mořské a chemické prostředí:Pro prostředí C4-C5 (přístavy, offshore, chemické závody) doporučujeme našeduplexní systém- žárové-pozinkování + epoxidový práškový vrchní nátěr. Duplexní povlak poskytuje 1,5–2,3x delší životnost obou povlaků samostatně (synergický efekt podle EN ISO 12944).

Výrobní proces pozinkovaného ocelového roštu
Naše pozinkovaná ocelová mřížka se vyrábí prostřednictvím a9-krokový nepřetržitý výrobní tok. Každá fáze - od výběru suroviny až po finální nakládku - je kontrolována-vlastně, což zajišťuje plnou sledovatelnost a konzistentní kvalitu.

1. Materiál:prémiové ploché tyče z uhlíkové oceli a kroucené čtyřhranné tyče (ASTM A36 / Q235).
2. Řezání:přesnou pilou-řezání nosných tyčí a příčných tyčí na zadanou délku.
3. Svařování:automatické elektro-kovářské (odporové) svařování - metalurgické tavení, bez plniva.
4. Řezání:sekundární oříznutí svařovaných panelů na konečné rozměry (±3 mm tolerance).
5. Zakrytá hrana:svařované pásové tyče na všech otevřených koncích pro strukturální tuhost a rozložení rázového zatížení.
6. Pozinkované:žárové zinkování -ponorem při 450–460 stupních, zinkový povlak 70–100 μm podle ASTM A123.
7. Kontrola:kontrola rozměrů (kaliper) + tloušťkoměr zinku + vizuální kontrola QC.
8. Hotovo:jednotný stříbrný-šedý zinek-flashový povrch - připravený k balení.
9. Načítání:svazek ocelového-pásku s dřevěnými přepážkami + vodotěsný obal pro přepravu.
Zakázková výroba a technická podpora
Každý projekt má jedinečné požadavky - od standardních nástupišť až po složité nepravidelné rozvržení s více výřezy. Náš technický tým pracuje přímo s vašimi výkresy a dodává plně vyrobené, pozinkované-připravené mřížkové panely, které se instalují na-místo bez dalších úprav.
Rozměrové přizpůsobení
Velikost nosné tyče:25×3 mm až 100×10 mm - libovolná velikost v rozsahu.
Rozteč pruhů:Rozteč ložisek 12,5–100 mm · Rozteč ložisek 30–120 mm (k dispozici americký standard 19-W-4, 15-W-4).
Rozměry panelu:Šířka Menší nebo rovna 1200 mm · Délka Menší nebo rovna 6000 mm · Řez podle vašich přesných výkresů.
Strukturální přizpůsobení
Výřezy a zářezy:Přesné-řezané otvory pro trubky, potrubí, sloupy a základny zařízení - všechny vyřezané před galvanizací pro úplné pokrytí okraje zinkem.
Koncové pruhování:Navařené pásové tyče na všech otevřených koncích pro rozložení rázového zatížení.
Špičky / kopačky:Vertikální bezpečnostní zábrany (výška 100–132 mm) dle OSHA.
Schodišťová hrana:Před-svařený žebrový plech nebo protiskluzová{1} hrana lišty.
Speciální tvary a možnosti povrchu
Nepravidelné panely:Radiální, vějířovité-trojúhelníkové panely pro kruhové nádrže, průlezy, architektonické prvky.
Typy povrchů:Hladký (hladký) · Vroubkovaný (protiskluzový) · I-Tyč - vše dostupné v galvanizovaném provedení.
Duplexní povlak:Pozinkovaný + epoxidový/práškový vrchní nátěr pro extrémní prostředí C4–C5 (podle EN ISO 12944).
Technická podpora
Kontrola a optimalizace výkresů CAD zdarma.
Pomoc při výpočtu zatížení pro návrh plošiny a chodníku.
Pokyny pro výběr materiálu na základě vašeho projektového prostředí (C2–C5).
Dílenské výkresy poskytnuté ke schválení před výrobou.

Balení, dodání a zajištění kvality
Balení
Svazky ocelových-řemenůs dřevěnými přepážkami mezi panely, aby se zabránilo otěru zinkového povlaku během přepravy.
Voděodolný zábalpro námořní přepravu - zabraňuje bílé rzi (oxidaci zinku) během námořní dopravy.
Možnost dřevěné paletypro malé nebo křehké zakázkové panely.
Chrániče hranna všech kontaktních místech popruhu pro ochranu pozinkovaného povrchu.
Dodací lhůta
| Typ objednávky | Dodací lhůta | Poznámky |
|---|---|---|
| Standardní modely (řada G253–G505) | 15–20 dní | Surovina skladem-, okamžitá výroba |
| Vlastní velikosti a rozestupy | 20–30 dní | Na základě složitosti a množství výkresu |
| Vlastní tvary / výřezy / pásy | 25–35 dní | Před výrobou je vyžadováno schválení výkresu |
| Vzorová objednávka | 7–10 dní | Expresní zásilka DHL / FedEx |
Kontrolní seznam pro zajištění kvality
| Fáze | Kontrolní položka | Norma |
|---|---|---|
| Surovina | Chemie a rozměry oceli | Certifikace ASTM A36 / Q235 Mill |
| Svařování | Integrita svarového spoje | NAAMM MBG 531 |
| Galvanizace | Tloušťka zinku (5+ měření/panel) | ASTM A123 (Větší nebo rovna 70μm) |
| Galvanizace | Přilnavost povlaku | Test nože podle ASTM B6 |
| Galvanizace | Jednotnost povrchu | Vizuální - žádná holá místa, bubliny |
| Rozměry | Délka, šířka, rovinnost | Tolerance ±3 mm |
| Balení | Integrita svazku, ochrana | Exportujte-kvalitní balení |

FAQ:
Jaká je životnost žárově pozinkovaného ocelového roštu-?
Žárově-pozinkovaná ocelová mřížka vydrží 40–50+ let v mírném průmyslovém prostředí (ISO 9223 kategorie C3) se 70μm zinkovým povlakem. V mořském prostředí (C5-M) očekávejte 15–25 let se 100μm+ povlakem. Životnost je přímo úměrná tloušťce zinkového povlaku podle ASTM A123.
Jaká tloušťka zinkového povlaku je požadována pro ocelový rošt?
Podle tabulky 1 ASTM A123 je minimální tloušťka zinkového povlaku 70 μm pro mřížkový materiál o tloušťce 3,2–4,8 mm a 85–100 μm pro materiál o tloušťce 4,8 mm a více. GNEE standardně používá 70–100 μm, což překračuje minimální požadavky pro všechny běžné velikosti ložiskových tyčí.
Žárově{0}}pozinkovaná vs. nerezová mřížka -, která je lepší?
Žárově-pozinkovaná mřížka stojí o 60 % méně než nerez 304 a zároveň poskytuje srovnatelnou odolnost proti korozi ve většině průmyslových prostředí. U 90 % průmyslových a komunálních projektů nabízí galvanizované provedení nejlepší poměr ceny-výkonu. Nerez se doporučuje pouze pro potravinářské, farmaceutické nebo extrémní vystavení mořským chemikáliím.
Způsobuje žárové zinkování-deformaci svařovaného roštu?
Ne. Správně vyrobená elektro-kovárna svařovaná mřížka odolává teplotám zinkování (450–460 stupňů) bez deformace. Proces odporového svařování vytváří metalurgické tavné spoje pevnější než základní ocel. Před-úprava zahrnuje uvolnění napětí, aby byla zajištěna rozměrová stabilita. Naše rozměrová tolerance po zinkování je ±3 mm na NAAMM MBG 531.
Lze pozinkovanou ocelovou mřížku řezat na vlastní rozměry?
Ano. Před žárovým zinkováním-nařežeme všechny mřížkové panely na specifikované rozměry, čímž zajistíme, že každá řezná hrana bude plně pokryta zinkem. Toto je kritické - řezání po galvanizaci by odhalilo holou ocel na hraně řezu. Pro úpravy v terénu doporučujeme na řezaných hranách -nátěr bohatý na zinek (ZRC).






